دنیای سنگ ها

سنگ عقیق سیاه

[page_header type=”subnav” align=”center” bg_color=”rgb(0,0,0)”]

[gap]

[ux_text line_height=”1.5″ text_align=”right”]

تاریک و اسرار آمیز

عقیق سنگی است که عمدتاً از سیلیس کریپتوکریستالی، عمدتاً کلسدونی، متناوب با کوارتز میکروگرانول تشکیل شده است. این سنگ توسط تئوفراستوس، فیلسوف یونانی، که این سنگ را در ساحل رودخانه آخاتس در سیسیل کشف کرد، نامگذاری کرد.

 در دوران سخت زندگی، این سنگ سیاه زیبا انرژی آرامش بخش خود را به شما عرضه می کند. عقیق سیاه دارای الگوهای نواری و لایه های قابل تشخیصی است که جذابیت اصلی همه سنگ های قیمتی عقیق را دارد. رنگ لایه های داخل سنگ اغلب ترکیبی از سیاه و خاکستری تیره یا سیاه و قهوه ای تیره است.

بیش از 150 نوع عقیق وجود دارد. عقیق می تواند هر رنگی داشته باشد، اما رایج ترین رنگ ها خاکستری، سفید، قهوه ای، سالمونی، صورتی، قرمز، نارنجی، سیاه و زرد است.

خواص متافیزیکی سنگ عقیق سیاه

عقیق سیاه ارتباط نزدیکی با چاکرای ریشه دارد. استفاده از جواهرات ساخته شده از این سنگ قیمتی به شما آرامش می دهد، انرژی مثبت و منفی شما را متعادل می کند، اضطراب را تسکین می دهد و در مواقع سخت از شما محافظت می کند. در گذشته از این سنگ برای تسکین و التیام مشکلات مفاصل و استخوان، تسکین درد گردن و شانه، کمک به هضم غذا و تسکین حالت تهوع استفاده می شد.

معروف به سنگ شروع جدید، تغییر و گذار است که احساسات عمیقی مانند غم و اندوه، اضطراب و خشم را تسکین می دهد.

عقیق می تواند نیروهای مثبت و منفی را هماهنگ کند، رویاهای بد را کاهش دهد و شهامت، انرژی، قدرت و ترس ها را از بین ببرد که همه اینها باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

این سنگ سیاه آگاهی معنوی را به عمل می آورد، زمین و آسمان را متعادل می کند. در عین حال که آگاهی را بالا می برد، به از بین بردن درد عاطفی کمک می کند.

شیوه نگهداری از سنگ عقیق سیاه

عقیق سیاه یک سنگ قیمتی نسبتاً بادوام و بسیار مقاوم است. تا زمانی که با نیروی زیاد به آن ضربه ندهید، بدون اینکه آسیبی ببیند، شکل خود را حفظ می کند. سنگ در برابر مواد شیمیایی مقاوم است اما از پاک کننده های جواهرات یا مواد شیمیایی برای تمیز کردن آن خودداری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با آب صابون بشویید و با یک پارچه نرم پاک کنید. برای جلوگیری از تغییر رنگ از قرار دادن سنگ در زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید. مواد شیمیایی، لوازم آرایشی، عطرها، دئودورانت‌ها و لوازم آرایش می‌توانند بر روی سطح سنگ قیمتی تأثیر منفی بگذارند یا آن را کبود کنند، بنابراین توصیه می‌شود پس از آماده شدن در آخرین مرحله جواهرات خود را استفاده استفاده کنید.

[/ux_text]

دستبند هایی که با سنگ عقیق سیاه ساخته شدند:

[gap]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *